Корисна інформація


Шри Ланка

ТРАНСПОРТ
Авіапереліт
Київ - Дубаї - Коломбо - Дубаї - Київ.
Київ - Прага - Коломбо - Прага - Київ.КОРИСНО ЗНАТИ
Час.Час випереджає київський на 3 години.
Мова. Офіційні мови - сингальська і тамільська. Англійською розмовляють практично у всіх куточках країни.
Гроші. Грошова одиниця - ланкійська рупія.
Віза. Для громадян України відкривається безкоштовно після прибуття в аеропорт. При вильоті сплачується збір в аеропорту - 12 у.о.

РЕКОМЕНДУЄМО
Готуючись відвідати Шрі Ланку візьміть з собою легке бавовняне вбрання. Обов'язково необхідно взяти з собою сонцезахисний крем та лосьйон від сонячних опіків. В країні немає строгих вимог до одягу, але відвідувати храми не можна в шортах та одязі з відкритими плечами При вході в храм необхідно знімати взуття.
Шрі Ланка відома в світі своїми коштовними каменями: сапфіри, топази, рубіни. Купувати ювелірні вироби радимо в спеціалізованих магазинах, вимагаючи чек або сертифікат. В містах можна купити недорогі текстильні вироби, цейлонський чай, спеції, вироби зі шкіри. На базарах, приватних магазинах можна торгуватися. Ви можете знизити вартість товару на 30 %.
При поїздці на Шрі Ланку прививки не потрібні, але при відвідуванні національних парків та заповідників, необхідно остерігатись укусів комарів та інших комах.

Шрі-Ланка – неймовірної краси острівна держава, розташована на відносно невеликому однойменному острові в південній частині континентальної Азії. Ще в кінці попереднього сторіччя лише деякі туристи знали про існування Шрі-Ланки, в той час як сьогодні тури на курорти цієї країни здобули надзвичайно високу популярність. Зараз відпочинок на Шрі-Ланці є одним з найбільш привабливих варіантів «екзотичного» проведення часу.

Шрі-Ланка

До 1972 року такої держави як Шрі-Ланка не існувало взагалі. Ця площа, що перевищує 65 тис. кв. км., носила назву Цейлон, після чого була перейменована. До речі, сучасна назва країни перекладається українською як «Благословенна земля», з чим не можна не погодитися, хоча б раз побувавши тут.

Шрі-Ланка

Практично всі поселення на узбережжі острова Шрі-Ланка, який омивається водами Індійського океану і Бенгальської затоки, використовуються місцевими функціонерами в якості туристичних зон. І, в першу чергу, це стосується південно-західній частині колишнього Цейлону. Саме в цій частині розташовані два найбільші курорти держави – Коломбо і Бентота.

Шрі-Ланка

Всупереч поширеній думці, Коломбо не є офіційною столицею Шрі-Ланки, проте, місто, назване на честь Христофора Колумба, вважається фактичною столицею держави, оскільки в ньому розташовуються резиденція президента і деякі інші адміністративні будівлі. Крім пляжного відпочинку, туристи в Коломбо зможуть відчути колорит давніх торгових вуличок і площ, а також оглянути численні монастирі, мечеті та церкви.

Шрі-Ланка

Бентота – більш молодіжний курорт. Тут ви не зможете знайти велику кількість пам’яток, проте, якщо крім засмагання віддаєте перевагу ще й активному відпочинку – це місце вам обов’язково сподобається. Прямо на пляжі вам запропонують покататися на водних лижах і дошці, зайнятися віндсерфінгом і дайвінгом, прокотитися на яхті та під вітрилом. Особливо до душі доведеться Бентота тим, хто не уявляє себе без підводного плавання. Поки інші жителі пострадянського простору сумують за пізньої весни і літа – на Шрі-Ланці ви зможете здійснити своє перше занурення з досвідченим інструктором – тільки такі працюють в місцевих дайвінг-центрах.

Шрі-Ланка

Якщо вірити легендам, саме тут, на Шрі-Ланці, і знаходився Райський Сад, про який оповідає Біблія. Саме тут жили Адам і Єва, що зовсім не дивно, адже Шрі-Ланка в дійсності дуже сильно нагадує рай на Землі. Тут просто приголомшлива природа. Національні парки Рухуну, Вілпатту і Гал-Оя надійно охороняються, тому й створюється враження, що людська рука до цих пір їх не торкнулася. Поруч з курортом Канді розташовується приголомшливий Королівський ботанічний сад, а гостей Сігірію приголомшує гігантська Левова гора.

Шрі-Ланка

Крім природних пам’яток, на Шрі-Ланці чимало і рукотворних чудес, серед яких музеї, форти, палаци, мечеті, галереї та багато іншого. Особливу увагу туристів привертає старовинне місто Анурадхапура, в якому можна побачити величезний ковчег Руванвелісея дагоба та інші пам’ятки.

Багато чого в культурі Шрі-Ланки пов’язано з Буддою, тому серед туристичних маршрутів переважають походи до скелі з відбитками його ніг, до Храму Зуба Будди, до дерева Бо, під яким Будда відпочивав, і т.д. Однак не менша кількість екскурсійних програм припускають відвідування об’єктів, пов’язаних з виробництвом чаю, до того ж, місцеві плантації і фабрики пропонують відвідувачам дегустації, а також відвідування найцікавіших «чайних музеїв». На те він і Цейлон!

Шрі-Ланка

Шрі-Ланку без перебільшення можна називати справжнім земним раєм. Більше того, тут кожен зможе знайти пригоди собі до душі. Та й що може бути приємніше, ніж зануритися в місцеву природу і насолодитися ласкавим вітром, що дме з Індійського океану? Мабуть, нічого.

 


Copyright - Світ курортів. © 2011-2012. Всі права захищені.